شما اینجا هستید

آخرین اخبار » برانکو ایوانکویچ: هیچ کس از ما قویتر نیست

برانکو پس از بازی پرسپولیس با الوحده و صعود تیمش به دور دوم لیگ قهرمانان، بارها در تمرینات و جلسات مختلف به بازیکنانش تاکید کرده که بازی با لخویا، فینال فصل فوتبالی پرسپولیس است و آنها‌ باید این فینال را با موفقیت پشت سر بگذارند تا تعطیلات شیرینی پیش از فصل جدید داشته باشند.

 

این جمله ای است که دیروز هم پرسپولیسی ها از سرمربی شان در جلسه فنی شنیدند: “باید در فینال فصل نتیجه بگیریم و صعود کنیم.” پرسپولیسی ها از شنبه در هتل کنتیننتال هستند؛ یک هتل لوکس در قلب دوحه؛ جایی که در کل روز به همه جای هتل به دلیل طراحی هنرمندانه اش، نور مناسب میرسد. ساعت ۱۱ بازیکنان پرسپولیس صبحانه خوردند و ساعت ۱۳ به جلسه فنی رفتند. سرمربیان پرسپولیس و لخویا که در دو روز گذشته محل تمریناتشان بسیار نزدیک به هم بوده، سعی کرده اند هیچکس بیرون از تمرین از جریان تمرینات شان باخبر نشود، اما حقیقت این است که شرایط دو تیم برای یکدیگر روشن است. ترکیب دو تیم هم غافلگیری های زیادی نخواهد داشت. دیروز بخش ورزشی روزنامه های اصلی قطر یعنی “الرایه” و “الشرق” در لابی هتل پرسپولیس مورد بررسی قرار گرفت. روزنامه های قطری همانقدر که در حال روحیه دادن به بلماضی سرمربی لخویا هستند و او را کلید صعود تیمشان به دور بعدی معرفی میکنند، پرسپولیس را هم ستایش میکنند. در هتل محل اقامت پرسپولیس اما فقط بازی با لخویا مشغله فکری کادرفنی و مدیریتی نیست.
برانکو دو جلسه با ترکاشوند در دو روز اخیر داشته در مورد محل اردوی پیش فصل. پرسپولیسی ها که از ۳۰ خرداد برای فصل جدید استارت خواهند زد، اسلوونی را به عنوان گزینه پیشنهادی برانکو برای اردوی ۱۰ روزه در نظر گرفته اند و چند گزینه دیگر هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برانکو که پس از پایان بازی با لخویا مستقیما راهی فرودگاه خواهد شد تا به کرواسی برگردد، میخواهد همه چیز در مورد آماده سازی تیم در تمرینات پیش فصل‌ را قبل از جدا شدن از بازیکنان و همکارانش در همان قطر مشخص کند. هرچند ۷ فرصت گل در بازی رفت خراب شده اما در اردوی پرسپولیس، خوشبینی بر بدبینی غالب است.
اگر از بازیکنان پرسپولیس دلیل خوشبینی شان را بپرسید، شما را به نمایش خوب مقابل الهلال در دو بازی رفت و برگشت در عمان ارجاع میدهند. برانکو در چند هفته اخیر بارها از بازی با الهلال در ماه گذشته به عنوان بهترین نمایش فصل یاد کرده و همین امیدوارش میکند که فردا شب هم از همان دقایق ابتدایی، قهرمان ایران به قهرمان قطر مسلط شود و برای گل زدن فشار به حریف وارد کند. در قطر پرسپولیسی ها روزهای آرام اما پرکاری را میگذرانند.
آنها دلایل زیادی برای خوشبین بودن به‌ بازی فینال فصل خود دارند و برایشان مهمترین جمله روحیه بخش از برانکو این است: “خودتان میدانید که در غرب آسیا هیچکس قویتر از شما نیست.”

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393