نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ماندن یا کنار رفتن قالیباف و رئیسی به اقتضاء و انتخاب جبهه مردمی است

علیرضا زاکانی عضو هیئت موسس جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه ۱۰ اردیبهشت) در همایش فرهنگیان حامی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: قبل از انقلاب تکلیف کشور معلوم بود و حکومتی داشتیم که سراپا وابسته به غرب بود.

وی ادامه داد:‌ حکومت قبل از انقلاب علاقمند بود در تمام ابعاد از مدل غربی پیروی کند و به آن اقتدا کند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اساسا یک راه نویی فراروی بشریت گشوده شد، اظهار داشت: علاوه بر آزادی که شعار غرب و برابری که شعار شرق بود، انقلاب اسلامی آزادی، عدالت و معنویت را به جامعه بشری هدیه کرد.

زاکانی با تاکید بر اینکه در انقلاب اسلامی قدرت دین و مردم به دنیا نشان داده شد، عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده شد که دین نه در کنج خانه است و نه افیون جامعه است و مردم قابلیت دارند که هیچ کسی در برابر اراده آنها نمی‌تواند بایستد.

وی ادامه داد: اینگونه بود که پرونده سلطه در ایران بسته و انقلاب اسلامی پیروز شد.

رئیس کمیسیون برجام مجلس نهم با بیان اینکه امروز بعد از ۳۸ سال که به کالبدشکافی راه طی شده بپردازیم به جایگاه رسیده‌ایم که به زعم بدخواهان نباید در آن جایگاه می‌ایستادیم، گفت: اما اگر کمی دقت کنیم با جایگاهی که باید به آن می‌رسیدیم فاصله معناداری داریم.

زاکانی تصریح کرد: وقتی با دقت به مسیر طی شده انقلاب نگاه می‌کنیم می‌بینیم که نوع جهت‌گیری کشورمان توسط کسانی که پول و امکانات در دست‌شان بوده جهت‌گیری صحیحی نبوده است.

وی تصریح کرد: رهبران جامعه ما یعنی امام‌خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب راهبری انقلاب را بر عهده داشتند، اما دستگاه‌ اجرایی در چند سال  اخیر انقطاع و فاصله معناداری با ریشه‌های انقلاب داشته‌اند و کمتر به پیام‌های انقلاب اسلامی توجه داشته‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه در کشور ما بین مسئولان دو نگاه توسعه غربی و پیشرفت اسلامی وجود دارد، تصریح کرد: در نگاه توسعه غربی نگاه به انسان به گونه‌ای است که آن را مالک دنیا می‌داند، اما در نگاه اسلامی انسان خلیفةالله است و در نگاه توسعه غربی نیز انسان جایگزین خداوند است.

زاکانی با بیان اینکه در نگاه توسعه غربی نگاه به جامعه صرفا بهره‌برداری از آن است، گفت: در حالی که در نگاه اسلام مسئولیت سازندگی داریم و باید جامعه را بسازیم.

وی با تاکید بر اینکه از نگاه اسلامی جامعه الگو دارد و باید تکمیل شود، ادامه داد: اگر در نگاه توسعه غربی آمریکا الگو است در نگاه پیشرفت اسلامی جامعه الگو جامعه مهدوی است که جامعه‌ای ایده‌ال است.

رئیس کمیسیون برجام مجلس نهم با بیان اینکه در نگاه توسعه غربی نگاه اقتصادی است اما در نگاه پیشرفت اسلامی نگاه فرهنگی است که برای رشد و تعالی جامعه است، اظهار داشت: تعلیم و تربیت نقش پیشران در تحولات و تمامی عرصه‌‌های جامعه را دارد.

زاکانی با تاکید بر اینکه در حکومت اسلامی اولویت اصلی خانواده است و در کنانر آن مدرسه قرار دارد گفت: مدارس نقش مهمی در ساخت شخصیت افراد را دارد که در ساخت جامعه اهمیت فراوانی دارند.

وی با بیان اینکه ۱۰۷ هزار مدرسه، ۹۴۷ هزار فرهنگی و ۳۲ هزار میلیارد تومان بودجه این بخش است، گفت: اگر معلمان جایگاه خود را در جامعه پیدا کنند اثرات ماندگاری در آن می‌گذارند چون هیچ کاری بزرگتر از کار معلمی نیست و در مدرسه جایگاه معلمان ویژه است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم  با بیان اینکه نباید نگاه‌ها در آموزش و پرورش چرتکه‌ای باشد افزود: بخش آموزش و پرورش بخشی سرمایه‌گذاری است و ۷۰ درصد بهره‌وری در اقتصاد امروز در حوزه نیروی انسانی است.

زاکانی عنوان کرد: پیش کشیدن بحث معیشت معلمان توهین به آنهاست و معلم باید در جایگاه رفیع خود قرار گیرد و پس ازآن است که حاکمیت وظیفه‌اش است که نوکری معلم را بکند.

وی با بیان اینکه باید در تغییرات معلمان را مشارکت داد، گفت: اگر معلمان در تغییرات مشارکت داده نشوند قطعا مسیر به درستی طی نمی‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم  با بیان اینکه امیدواریم کاندیداهایی که مورد حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هستند مسیر را به بهترین نحو دنبال کنند، تاکید کرد: ماندن یا کنار رفتن حجت‌الاسلام رئیسی و محمدباقر قالیباف به اقتضاء و انتخاب جبهه مردمی است. بطور مثال با شرایط فعلی اگر یک کاندیدا در صحنه حضور داشته باشد،ممکن است شرایطی ایجاد شود که رئیس‌جمهور مستقر با رای ناپلئونی عبور کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393