نرم افزار پخش مويرگي

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » واکنش رسانه های خارجی به اعلام کاندیداتوری احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

محمود احمدی نژاد به دلیل سخنان جنجالی اش، از جمله چهره های مورد علاقه رسانه های غربی است. ثبت نام او در انتخابات نیز به شدت مورد توجه این رسانه ها قرار گرفته است.
به گزارش «انتخاب»؛ گاردین در این رابطه نوشت: محمود احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این تصمیم غافلگیر کننده اوضاع انتخابات را دستخوش اشفتگی می کند،  او پیش از این دوباردر عرصه ی ریاست جمهوری حضور پید کرده است.  در دوره ی او، ایران با تحریم های شدید بین المللی مواجه شد.
ثبت نام احمدی نژاد دومین اتفاق غیرمنتظره در انتخابات ایران بود. نخستین رویداد، اعلام کاندیداتوری ابراهیم رئیسی بود. اجمدی نژاد در ماه های اخیر کمپین برای ریاست جمهوری راه اندازی کرده و به شهرهای مختلف سفر کرده است.
الجزیره نیز با پرداخت به خبر ثبت نام احمدی نژاد، دوره ی او در ریاست جمهوری را «دوران اشفتگی» توصیف کرد و نوشت: احمدی نژاد در سال ۲۰۱۳، کاخ ریاست جمهوری را در حالی ترک کرد که ایران به شدت از درون دچار اختلاف شده بود و همچنین از لحاظ بین المللی منزوی شده و اقتصادش با مشکل جدی مواجه شده بود.
این شبکه همچنین، احمدی نژاد را فردی با رویکردهای پوپولیستی توصیف کرد.
خبرگزاری رویترز نیز از دیگر رسانه هایی بود که کاندیداتوری احمدی نژاد را مورد توجه قرار داد و نوشت: احمدی نژاد می خواهد متحد خود حمید بقایی را در انتخابات تقویت کند. احمدی نژاد با طرح نام خود به دنبال جلوگیری از رد صلاحیت بیقایی است. در همین حال، اصولگرایان نگرانند که حضور بقایی یا احمدی نژاد رای آنها را تقسیم کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393