نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » امیر قلعه نویی رکورددار حضور، تعداد و افتخار در لیگ برتر ایران

در تاریخ ۱۶ ساله لیگ برتر تاکنون ۱۵۱ مربی هدایت تیم های مختلف را بر عهده داشته اند، که در این میان تعداد مربیان ایرانی ۱۰۹ و تعداد مربیان خارجی ۴۲ بوده است.
امیر قلعه نویی با ۱۴ دوره حضور در ۱۶ دوره لیگ برتر ، با تجربه ترین مربی حاضر در این مسابقات به شمار می رود؛ همینطور قلعه نویی با سه دوره قهرمانی همراه با استقلال تهران و دو دوره قهرمانی همراه با سپاهان، پر افتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر است. پس از او مجید جلالی با ۱۳ دوره و فرهاد کاظمی با ۱۲ دوره حضور دارند.
رتبه چهارم نیز با ۱۱ دوره حضور به صورت توامان به فیروز کریمی، غلامحسین پیروانی و محمود یاوری اختصاص دارد، که در لیگ شانزدهم تنها فیروز کریمی برای نیم فصل در مسابقات حاضر بود و کم کم این نسل از مربیان از سطح اول فوتبال کشور فاصله گرفته اند. رتبه پنجم با ۱۰ حضور در اختیار علی دایی، پرویز مظلومی و محمد احمدزاده است و پس از آنها اکبر میثاقیان، رسول کربکندی و محمد مایلی کهن حضور دارند.

 


از لحاظ تعداد بازی نیز امیر قلعه نویی با ۳۹۶ حضور رکورددار است و پس از او مجید جلالی و علی دایی به ترتیب با ۳۲۶ و ۲۷۱ امتیاز قرار دارند. جالب اینکه فرهاد کاظمی علیرغم اینکه در دوره های حضور رتبه سوم را در اختیار دارد، در حضور کنار زمین رتبه پنجم را به خود اختصاص داده که این موضوع به دلیل تغییر تیم های مداوم این مربی است.
در میان مربیان خارجی نیز می توان به نام هایی نظیر لوکا بوناچیچ اشاره داشت که با هدایت تیم هایی نظیر سپاهان، فولاد خوزستان و ذوب آهن نزدیک به ۷ دوره در لیگ برتر حاضر بوده است.
وینکو بگوویچ (۴ دوره حضور)، زلاتکو کرانچار،  برانکو ایوانکوویچ، مصطفی دنیزلی، ساموئل داربینیان و ملادن فرانچیچ مربیان دیگری هستند که حضور پررنگ تری نسبت به ۴۲ مربی خارجی شاغل در فوتبال ایران داشته اند. آری هان، رولند کخ، برند کراوس و زاینر زروب نیز در میان مربیانی قرار دارند که خیلی زود فوتیال ایران را ترک کردند. در میان ۴۲ مربی ای که در تاریخ ۱۶ ساله لیگ برتر هدایت تیم های مختلف را بر عهده داشته اند، ملادن فرانچیچ، زلاتکو کرانچار و برانکو ایوانکوویچ که هر سه کروات هستند، موفق به کسب قهرمانی شده اند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393

اجاره کمپرسور
سرویس ادوب کانکت