نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کدخدایی اعلام کرد: با کمبود تعرفه‌ها انتخابات برخورد می‌کنیم

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران گفت: گزارشات زیادی از تخلفات انتخاباتی به دست ما رسیده و در این برهه از انتخابات هوادارن وطرفداران کاندیداها شور و حال خاصی دارند و در این فضا هرکدام سعی می‌کنند که گزارشی که به دستشان می‌رسد را به دست ما می‌رسانند.

وى افزود: افرادی که علاقه مند به نظام  وانتخابات هستند این گزارشات را برای ما ارسال می‌کنند که ما از این اقدام آنها تشکر می‌کنیم، اما ما در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات این گزارشات را لحظه به لحظه بررسی می‌کنیم وتا آنجا که می‌توانیم با بحث‌هایی مثل کمبود تعرفه یا تخلفات تبلیغاتی بر سر صندوقها را برخورد می‌کنیم.

کدخدایی اضافه کرد: گزارشات دیگری نیز در حال ارسال به شورای نگهبان است، پس از بررسی و جمع بندی گزارشات این جمع‌بندیها به اعضای شورای نگهبان ارسال می‌شوند تا اعضا نظرات خود را اعلام کنند ونتایج را اعلام کنند و قطعا به هر نتیجه‌ای برسیم این نتایج را به همه مردم اعلام خواهیم کرد و هیچ ملاحظه‌ای نسبت به هیچ فرد خاصی نخواهیم داشت.

سخنگوى شوراى نگهبان در پاسخ به این سوالی درباره اینکه بررسی گزارشات و اعلام نظر شورای نگهبان تا چه زمانی به طول می‌انجامد، گفت: طبق قانون، شورای نگهبان با احتساب فرصت ۳ روزه زمان‌بندی، ۷ روز برای بررسی صحت انتخابات فرصت دارد.

وى در مورد مشارکت مردم در انتخابات گفت: مشارکت خوبی تا کنون صورت گرفته اما باید همکاران ما در وزارت کشور این آمار را اعلام کند.

کدخدایی تصریح کرد: شمارش آرای انتخابات بلافاصله پس از پایان رای گیری شروع خواهد شد و به شعب و حوزه‌هایی که وجود دارد بستگی دارد  و آرا آنها به تدریج وارد سیستم‌ها خواهد شد و هم ما در شورای نگهبان و همکارانمان در وزارت کشور به صورت دستی و سیستمی اعمال خواهیم کرد و مطمئنم در شمارش آرا مشکل جدی نخواهیم داشت و هر زمانی که شمارش آرا صورت گیرد نتایج آن از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393