شما اینجا هستید

آخرین اخبار » روایت قائم‌مقام سابق حوزه علمیه مروی از توان علمی و اجتهاد حجت الاسلام دکتر رئیسی

حجت‌الاسلام محمدمهدی اسلامی قائم‌مقام سابق حوزه مروی و مدیر دفتر حوزوی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم درباره ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی گفت: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی مجتهدی است مسلم، عالمی است عامل، مدیری است مدبر، مجاهدی است خستگی ناپذیر آن هم در خط مقدم، چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب بحمدالله در سمت‌‌ها و پست‌های مختلف در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران بوده و هستند، فردی است که مورد اعتماد حضرات امام و مقام معظم رهبری هستند.

وی با اشاره به سابقه آشنایی با حجت‌الاسلام رئیسی گفت: آشنایی نزدیک حقیر با آیت الله رئیسی از سال 90 آغاز  شد روزی مرحوم آیت الله مهدوی کنی فرمودند آقای رئیسی مایل هستند در مدرسه مروی تدریس داشته باشند، عرض کردم امر می‌فرمایید یا بنده هم اجازه اعمال مدیریت دارم؟ فرمودند شما کار خود را بکنید، بنده عرض کردم مدرسه مروی یک مدرسه معمولی نیست اینجا فیضیه تهران است. مدرسین و طلابی چون آیت الله مطهری، آیت الله جوادی حسن‌زاده آملی، آیت الله انواری، آیت الله سید رضی شیرازی، آیت الله شیخ محمد تقی شریعتمداری، آیت الله جعفری اراکی، آیت الله مهدوی کنی در این مدرسه تدریس داشته و دارند.

قائم مقام سابق حوزه مروی با اشاره به نظر آیت الله مهدوی کنی درباره حجت الاسلام رئیسی گفت: به لحاظ علمی ایشان خوب است و نوار درس ایشان را استماع نمودم و چون خوش بیان هست باید تدریسش هم خوب باشد. بنده در مدارسی که معظم‌اله تدریس داشتند تحقیق کردم مدیران محترم مدارس ضمن رضایت از تدریس از نظم ایشان بسیار تعریف و تمجید کردند. روزی به دفتر ایشان تلفن زدم و رسماً ایشان را دعوت کردم.

وی افزود: ساعتی قبل از آئین افتتاحیه سال تحصیلی 90 – 91 به دفتر مدرسه تشریف آوردند بنده ضمن خیر مقدم یک مزاحی کردم، گفتم شما مادرزاد رئیس هستید، آن هم از نوع رئیس الساداتی، ولی آیت الله مهدوی‌کنی به نظم فوق‌العاده حساس هستند شما با این مسئولیت سنگین که باید جلسات و سفرها داشته باشید می‌توانید منظم به کلاس درس تشریف بیاورید.

اسلامی خاطر نشان کرد: در اینجا باید بگویم در این مدت 6 ساله درس وزین و سنگین مکاسب و کفایه که رضایت طلاب و مدیریت حوزه  را به همراه از ایشان دیدم. حتی یک جلسه هم غیبت نداشتند. به خاطر دارم بنا بود، جهت بازدید از وضعیت زلزله‌زدگان خراسان جنوبی سفری داشته باشند آمدند و مرخصی گرفتند و گفتند چاره‌ای نیست فقط پرواز فقط ساعت 7 صبح هست اجازه بفرمایید بنده این سفر را بروم ولی جبران می‌کنم چون در این سال‌های متمادی یک روز هم غیبت نداشتند. بنده موافقت کردم ولی فردا صبح که به مدرسه مروی آمدم دیدم بر سرکلاس درس حضور دارند. بعد از کلاس درس پرسیدم چطور شد سفر شما؟ فرمودند پرواز به تاخیر افتاد بنده هم حیفم آمد که درس تعطیل بشود.

مدیر دفتر حوزوی دانشگاه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: یعنی عاشق درس و بحث بودند. یعنی اهمیت دادن به درس، یعنی المومن اذا وعده وفی، یعنی رعایت نظم و انضباط، یعنی آخر تواضع، یعنی آخر احترام و این را هم بگویم ساعت درس ایشان ساعت 7 صبح بود تا 7:50 دقیقه. تا سر ساعت اداری به موقع در محل کار خود در میدان ارک حضور یابند.

این استاد دانشگاه درباره شیوه تدریس حجت الاسلام رئیسی گفت: علاوه بر حل مسائل و مشکل درس مکاسب و کفایه با بیان بسیار ساده و روان که نوار درس ایشان گواه بر این مطلب است، یک کلاس تربیت و اخلاق بود در شهادت ائمه آخر درس روضه، توسل و اشکی داشتند. ایشان عاشق ائمه و به ویژه امام رضا(ع) بود که خداوند مزد یک عمر خدمت صادقانه را داد و آن خادمی امام رضا(ع) است. البته این تسلط بر تدریس با بیان شیوا و روان و این عشق و اشک حاصل دوران تحصیل و طلبگی ایشان است و یک شبه به دست نیامده است.

اسلامی با اشاره به ورود حجت‌الاسلام رئیسی در عرصه انتخابات کشور، گفت: ایشان هیچ برنامه قبلی برای ورود به عرصه انتخابات نداشتند و می‌گفتند من دنیا بخواهم همینجاست، آخرت بخواهم همینجا است، برای خودم هم بخواهم همین جاست و اگر امروز وارد این عرصه شده‌ام فقط و فقط لبیک به علمای عظام بوده و امیدوارم خداوند این رسالت بزرگ را با رای قاطع مردم ایران بر عهده این مردم بزرگ و همیشه در میدان بگذارد.

وی در ادامه گفت: خداوند متعال توفیقات ایشان تحت توجهات حضرت ولی‌عصر را روزافزون بفرماید و در انجام منویات و دستورات مقام معظم رهبری موفق بدارد.

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393