نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » در نامه رحیمیان به وزارت کشور مطرح شد: تخلفات سازمان یافته و گسترده دولت در انتخابات را پایان دهید

حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در نامه‌ای به وزیر کشور نسبت به تخلفات سازمان یافته و گسترده دولتی ها در انتخابات هشدار داد.

متن نامه حجت‌الاسلام رحیمیان به شرح زیر است:

جناب آقای عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر محترم کشور

سلام علیکم

احتراماً نظر به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و لزوم قانون مداری و رعایت قوانین و مقررات از سوی همگان خصوصاً حامیان و ستادهای دولت مستقر، به استناد ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران که وزارت کشور را مامور اجرا و مسئول صحت جریان انتخابات می‌داند، مواردی از تخلفات بارز و تخطی از قوانین و مقررات را که از سوی دولت و قوه مجریه خصوصاً دستگاه‌های ذیل وزارت کشور صورت پذیرفته و بخشی از آن ذیلاً اعلام می‌شود به استحضار می‌رساند.

انتظار دارد در فرصت کوتاه باقی مانده نسبت به پیگیری و توقف این گونه تخلفات و تذکر به مسئولان اجرایی انتخابات اقدام نموده و سوء جریان پیش آمده را مرتفع سازید.

  1. ارسال پیامک هایی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به اقشاری که در طول سه سال اخیر یارانه آنان مطابق با قانون و مصوبات مجلس شورای اسلامی قطع گردیده مبنی بر بازبینی مجدد در خصوص دریافت یارانه، عملاً با این اقدام مردم را امیدوار به دریافت یارانه و ترغیب به رای به کاندیدای دولت می نماید. (این مطلب از سوی مسئولان دولت و وزارت کار مورد تایید قرار گرفته است)
  2. دخالت معاون وزیر کشور و رئیس سازمان دهیاری ها و شهرداری ها در راستای ماموریت خلاف قانون دهیاران برای ترغیب اهالی روستاها برای رای به رئیس جمهور موجود و انعقاد تفاهم نامه با پست بانک (دولتی) جهت اعطای وام های ۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰ ریالی به دهیاران (پیوست ۱)
  3. وعده استخدام ۵۰۰/۳۳ نفر دهیار در سراسر کشور، در حالی که بنابر مصوبات سازمان امور اداری و استخدامی و قوانین موجود از جمله قانون برنامه ششم توسعه، استخدام نیروهای رسمی و افزایش کارکنان دولت بدین صورت ممنوع می باشد و این بی گمان اقدامی در راستای تبلیغات انتخاباتی است!
  4. اقدام استانداری همدان مبنی بر پرداخت ۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال به حساب افرادی که در سفر ریاست جمهوری تقاضای کمک نموده اند. یقیناً این پرداخت ها در زمان انتخابات مصداق بارز تخلف و خرید رای از صندوق دولت محسوب می گردد. (پیوست ۲، نامه شماره ۴۴۶۹ مورخ ۲/۲/۹۶)
  5. دخالت مستقیم فرماندار بوئین زهرا با همراهی دهیار مربوط در مراجعه به روستای آزانبار و ترغیب اهالی برای رای به آقای حسن روحانی، نمونه ای از قانون شکنی فرمانداران خصوصاً در استان قزوین می باشد. (پیوست ۳، استشهاد محلی)

ضمناً جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به موجب بندهای ۱، ۱۱، ۱۵ و ۱۷ از ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران حق خود را در خصوص شکایت به مبادی ذی ربط از جمله نهادهای نظارتی و قضایی محفوظ می داند، خواهشمند است جنابعالی به عنوان مسئول اجرا و صحت جریان انتخابات به این تخلفات رسیدگی نموده و از تکرار آن جلوگیری نمائید.

محمدحسن رحیمیان

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393

ترمووود