نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » رئیسی: دولت از کجا پول آورده در ایام انتخابات یارانه‌های قطع شده را وصل کرده؟ چرخ‌های اقتصاد خوابیده/ باید یارانه ۳ دهک پایین را افزایش دهیم

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که در مصلای شیراز و در جمع مردم این شهر سخن می‌گفت، با بیان اینکه مردم در انتخابات آتی برای اتخاذ یک تصمیم مهم وارد عرصه خواهند شد، تاکید کرد: هر کجا که مردم و جوانان نقش‌آفرین بودند، عزت‌آفرین شدند.

وی با بیان اینکه حضور مردم متدین و جوانان برومند سایه جنگ را از سر کشور دور کرده، تاکید کرد: خطای در نگاه به توانمندی مردم و جوانان و چشم دوختن به بیگانگان برای رفع مشکلات کشور قابل قبول نیست. متاسفانه یک نگاه نادرست به نقش بیگانگان موجب معطل ماندن کشور شده است.

حجت‌الاسلام رئیسی تاکید کرد: اگر به دستان توانای ملت، جوانان برومند و تحصیل کرده‌های فرهیخته نگاه شود، کدام مشکل است که رفع نشود؛ اگر دولتمردان به جوانان و نقش‌آفرینی آنان توجه کنند و دولت، جوان، جهادی و انقلابی شود مشکلات کشور حل خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: یکی از دلایل بیکاری، قاچاق کالا و دیگر واردات بی‌رویه کالا به کشور است. مگر آقایان نمی‌گفتند بازار کشور بازار کشور چین شده‌ است؟ خب چرا واردات در این دولت ۲ برابر شده است؟

وی تصریح کرد: ما می‌گوییم چرا کسانی که از فقر مطلق رنج می‌برند، چنین وضعیتی دارند؟ باید یارانه سه دهک پایین را افزایش بدهیم تا مشکلات دهک‌های پایین حل شود. به ما می‌گویند منابع را از کجا تامین می‌کنیم؟ شما در همین چند روز اخیر یارانه‌های قطع شده را وصل کردید و پرداختی‌ها را سه برابر کردید، خب پول آورده‌اید؟ به دهیاران گفته‌اید بیایید نفری ۱۰ میلیون بگیرید، این پول را از کجا آورده‌اید؟

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: شما چه کرده‌اید با این کشور؟ چرخ‌های اقتصاد کشور خوابیده، کارگاه‌ها تعطیل شده و جوانان بیکار شده‌اند، بفرمایید نقدینگی کشور را چه کار کرده‌اید؟

وی گفت: به ما می‌گویند اقتصاد بلد هستید؟ اگر اقتصاد این است که پول مردم و کشور را به چندنفر بدهند نه، ما این اقتصاد را بلد نیستیم.

حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: دولت یازدهم باید گزارش عملکرد دهد و بگویید در این چهار سال چه کرده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: خانم می‌گوید من همسرم را دوست دارم، اما ایشان چون شغل ندارد زندگی ما در حال فروپاشی است؟ دختر و پسر ما مدرک به دست مانده است، لذا ما آمده‌ایم، چون راه حل این مشکلات را می‌دانیم و به کمک مردم می‌توانیم مشکلات را کنار بزنیم.

وی عنوان کرد: به ما می‌گویند شما دیپلماسی بلدید؟ اگر شما بلدید بگویید چرا میزان روابط اقتصادی ما با کشور دوست ما عراق بسیار کمتر از ترکیه است. دیپلماسی یعنی هموار کردن مسیرهای اقتصادی.

رئیسی افزود: ۱۸۰ کشور در دنیا وجود دارد که باید با همه رابطه و تعامل داشته باشید شما همه دنیا را در ۴ کشور خلاصه کرده‌اید. اگر دیپلماسی به این معنی است که به اروپایی‌ها بگویید که اگر حمایت نکنید در انتخابات پیروز نمی شویم ما این را بلد نیستیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما وزرا و مدیرانی را می‌خواهیم که شبانه روز کار کنند تا مردم آرامش داشته باشند. اما اگر وزیر خودش تاجر باشد و در ده شرکت فعالیت کند که نمی‌تواند به مردم خدمت کند. گفتیم دولت باید در برخورد با مردم کرامت را حفظ کند. دختران و زنان این کشور کرامت دارند و باید کرامت دختران ما حفظ شود.

وی درباره رونمایی حقوق شهروندی، اظهار داشت: حقوق شهروندی که رونمایی کردن نیست؛ حقوق شهروندی یعنی جوان ما کار داشته باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی در واکنش به شعارهای تشکر از قالیباف، گفت: من از ایشام تشکر می‌کنم کارشان انقلابی بود؛ وضعیت کشور را من و آقای قالیباف می‌بینیم رکود در این کشور رکورد زده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مردم هوشیار هستند و عقل و شعور دارند و می‌دادند که آقایان وحشت می‌اندازند و رقیب هراسی می‌کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393