شما اینجا هستید
آخرین اخبار » محمدباقر #قالیباف : دولتی که وزرایش ده‌ها شرکت خصوصی دارند، درد مستضعف را نمی‌فهمد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم اعزامی به شهرستان ورامین، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع پرشور مردم انقلابی ورامین که در مسجد جامع این شهرستان سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: از حضور گرم و صمیمی مردم شهیدپرور ورامین تشکر می‌کنم. خوب می‌دانم در ساعت مناسبی به شهر شما نیامدم، چرا که ساعت کاری و در وسط هفته زمان مناسبی نیست، اما علاقه من بود که در جمع شما حضور پیدا کنم و به همه مردم خطه قرچک، ورامین و پاکدشت عرض ادب کنم.

وی افزود: هر روز بخشی از شما به تهران رفت و آمد دارید و من وظیفه داشتم در جمع شما حضور پیدا کنم. از میزبانی پرشور، گرم و صمیمی‌تان تشکر می‌کنم.

قالیباف با بیان نقل قولی از حضرت امام‌خمینی(ره) مبنی بر اینکه «انقلاب و نظام برای محرومان و مستضعفان است، تنها کسانی که تا آخر خط با این انقلاب می‌آیند محرومان و مستضعفان هستند»، تصریح کرد: امروز هم می‌بینیم هر جا این انقلاب نیاز به حضور، تحمل و خون دل خوردن و خون دادن داشته تا همین امروز مثل شهدای مدافع حرم،  این مردم مستضعف و پابرهنگان بودند که بدون هیچ منتی پای انقلاب ایستاده‌اند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: این مردم هرگز کم لطفی و کم محبتی مدیران و روسا را به دل نگرفته‌اند؛ غصه خورده‌اند و گله‌مند شده‌اند، اما برای انقلاب و عظمت ایران و اسلام همه این موارد را تحمل کرده و هم خون دل خوردند و هم خون داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب را مردم در سایه اسلام و امام(ره) ایجاد کردند تا سرنوشت مردم در دست خودشان باشد، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت زمان می‌بینیم افرادی در این کشور با رفتارها و نگرش اشرافی‌گری پیدا شده‌اند که مردم را در صحنه‌های مختلف خصوصا در صحنه اقتصاد راه نداده و به عبارتی دست مردم را از صحنه اقتصاد کوتاه و نقش‌شان را از اقتصاد دور کردند.

قالیباف افزود: نه تنها توده‌های مردم و مستضعفان حتی آنهایی که تلاش می‌کردند از راه حلال برای این کشور تولید ثروت کنند، کارخانه بسازند، اشتغال ایجاد کنند را هم دچار مشکل کردند و فرصت را از دست آنها هم گرفتند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما امروز در کشوری هستیم که یک درصد جمعیت و خاک دنیا و پنج درصد منابع دنیا را داریم، تنها در حوزه نفت و گاز ما اولین کشور در دنیا هستیم و ۱۸ درصد منابع نفت و گاز دنیا به عنوان ثروت عظیم خدادادی در کشور ماست.

وی ادامه داد: ما بیشترین نیروی جوان، تحصیل‌ کرده و با مهارت در این کشور داریم، اما این سوال برای همه ما باقی است که چرا در یک کشور ثروتمند و با این ویژگی‌ها باید مردم امروز به صورت فقیرانه زندگی کنند؟ باید به این سوال پاسخ داده شود. چرایی این سوال روشن است. وقتی که در کشور ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا و ارز صورت می‌گیرد دیگر کدام تولیدکننده، کارگر و ثروتمند حلال‌خور، تاجر باشرف، کارخانه‌دار سالم می‌تواند دوام بیاورد و کار کند؟ نتیجه این می‌شود که کارخانه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل و ده‌ها هزار کارخانه تعطیل و در نهایت امروز در خانه‌ای نیست که بیکار نباشد.

قالیباف در همین زمینه خاطرنشان کرد: مواد اولیه‌ای را ما در حوزه پتروشیمی تبدیل به مواد خام اولیه می‌کنیم. این مواد خام باید به صنایع پائین دستی بیاید و به بسیاری از کالاها و محصولات تبدیل شود. بسیاری از کالاهایی که در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم در صنایع پائین دست پتروشیمی تولید می‌شود. بیشترین شغل و ارزش و افزوده اینجاست، اما رانت‌خوارانی وجود دارند که این گاز را با کمترین قیمت ممکن می‌گیرند و در مجتمع‌ها تبدیل به مواد خام می‌کنند. به جای اینکه این مواد خام در صنایع پائین دستی استفاده شود با کمترین قیمت به خارج صادر می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در این دشت ورامین تولیدات شما چقدر دست شما را می‌گیرد؟ بعد با چه قیمتی در تهران به فروش می‌رسد؟ این وسط منفعت را چه کسی می‌برد؟ اینها همان جریان ۴ درصدی هستند که بدون هیچ تلاش و کاری، با زد و بند و رانت‌خواری از انفال عمومی بیشترین منفعت را می‌برند. اینها مانع این هستند که در کشور کار ایجاد شود و مانع رشد و پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: برای دریافت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان وام آن قدر می‌برند و می‌آورند و سند و وثیقه می‌خواهند که از وام گرفتن بیزار می‌شوید، اما این ۴ درصدی‌ها کسانی هستند که مدیر عامل بانک را خودشان می‌گذارند، هیئت مدیره بانک را هم خودشان می‌گذارند. نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان وام از همان بانک بر می‌دارند بدون اینکه وثیقه بگذارند و بدون اینکه بابت آن سودی بدهند. حتی امروز برای وام قرض‌الحسنه هم بانک‌ها ۴ درصد سود می‌گیرند، اما این ۴ درصد هم را هم از آن ۴ درصدی‌ها  نمی‌گیرند و به آنها ۴۰۰ میلیارد می‌دهند. بعد شما فکر می‌کنید در این کشور کار و شغل ایجاد می‌شود؟

وی ادامه داد: به من می‌گویند قالیباف اینگونه حرف نزن هزینه دارد. می‌فهمم که حتما هزینه دارد، اما می‌گویم یکجا مکلف هستیم این اطلاعات را بدهیم و مردم مطلع باشند. براساس فرهنگ قرآنی در جایی که ظلم به مردم و جامعه شود باید اینها را افشا کرد.

قالیباف با طرح این سوال که چرا من در مناظرات اصرار داشتم که نامزد ریاست‌جمهوری اعلام کند ثروتش چقدر است؟ افزود: من اموال خود را اعلام کردم و در تلویزیون گفتم اگر کسی سندی دارد که محمدباقر قلیباف از اول انقلاب تا امروز کار اقتصادی حتی کار اقتصادی مباح و حلال هم انجام داده است آن را نشان دهد. ما در نظام اسلامی از امام (ره) یاد گرفتیم که اگر مدیری در هر سطحی از بخشدار و فرماندار تا مدیر و رئیس جمهور و معاون اول به دنبال کاسبی و ثروت حلال هم باشند زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: قانون می‌گوید ثروت را به قوه قضائیه بگویید که اضافه نشود.  این قانون است و درست است اما حق مردم است که بدانند در مناظرات دیدید من به خاطر دفاع از حق مردم گفتم.

وی با بیان اینکه وقتی به خانه زن سرپرست خانواری می‌روم که کهولت سن دارد و از پا افتاده است اما دارای هشت فرزند معلول است و در خانه استیجاری ۷۰ متری زندگی می‌کند و اینها را در مقابل کسانی که دچار اشرافیگری شده‌اند، می‌بینم واقعا ناراحت می‌شوم، گفت: دولتی که تجارتخانه شخصی شود و وزرایی که نه یک شرکت و دو شرکت، بلکه دهها شرکت داشته باشند و فعالیت اقتصادی کنند، مگر دردی از کارگر و مستضعف و معلول می‌فهمد؟

قالیباف در ادامه سخنانش خطاب به حاضران گفت: مردم عزیز پیشوا، قرچک، ورامین و کارگران شریف؛ من درد شما را حس میکنم. همه سعی و توان من نیز این بوده است که در این مدت نزدیک به ۱۲ سالی که توفیق خدمتگزاری در شهر تهران را داشتم، هیچ وقت وعده‌ای به مردم این شهر ندادم که به آن عمل نکرده باشم و با همه سختی ها پای وعده هایم ایستادم. امروز اگر از من سوال کنید مشکل کشور و شهرهای ما چیست؟ می‌گویم سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود؛ این سه مشکل بحران اقتصادی را برای ما ایجاد کرده است و این بحران اقتصادی در حال به وجود آوردن بحران اجتماعی است.

وی افزود: امروز فاصله بین یک جوان نمازخوان، متدین و تحصیل‌کرده تا تبدیل شدن آن به یک معتاد کارتن خواب تنها به اندازه یک «شغل» است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من متعهد شدم که پنج میلیون شغل ایجاد شود، بعضی‌ها گفتند یا قالیباف معنی شغل را نمی‌داند یعنی چه یا ۵ میلیون را نمی‌داند چقدر است. من می‌گویم هم معنی شغل را می‌دانم و هم ۵ میلیون را می‌دانم اما آن چیزی که شما نمی‌دانید درد این مردم است. شما برابر انسانها احساس وظیفه نمی‌کنید.

قالیباف با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور گفت: وقتی این برنامه در مجلس مصوب شد، همین دولت برنامه ششم توسعه را ابلاغ نکرد. در همین برنامه ششم حداقل ایجاد یک میلیون شغل در سال دیده شده است. اینها می گویند ما ۳٫۵ میلیون بیکار داریم اما من عرض می کنم ۳٫۵ میلیون بیکار بر اساس یک ساعت کار در هفته محاسبه شده است. ما می دانیم اگر کسی دو شیفت هر هر روز کار کند نیاز زندگی‌اش تامین نمی‌شود چه رسد به چند ساعت در هفته. امروز بیکاران ما نزدیک به ۶ ، ۷ میلیون نفر هستند.

وی با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به بازار کار اضافه می شوند و باید برای این افراد شغل ایجاد شود،‌ تصریح کرد: اگر جوانی در این ۱۰ سال شغل پیدا نکرد و نتوانست تشکیل زندگی دهد به این معنی است که این جوان برای همیشه زمین خورده است و هیچ معنایی از زندگی‌اش نمی‌فهمد.

وی ادامه داد: بیان این حرف‌ها حتما برای من هزینه خواهد داشت. هر روز اینها تهمت خواهند زد و دروغ خواهند گفت .من مجبور شدم با صراحت به آنها بگویم شما دروغگو هستید.

قالیباف با اشاره به موضوع املاک نجومی اظهار داشت: در حوزه املاک تعاونی‌هایی هستند که به ۲۷ هزار کارگر و کارمند شهرداری داده شده است. قالیباف یک متر از آن املاک را از هیچ جا نگرفته است اما شما در شهرک غرب متری۳ هزار تومان  گرفته‌اید که به این قیمت در بیابان‌ها و نمک زارهای اطراف شهر هم زمین نمی‌دهند. ۸۰۰متر را متری ۳هزار تومان می‌گیرید و بعد سرتان را بالا می‌گیرد و می‌گویید قانون است؟ کدام قانون به شما این اجازه را داده است؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به من گفتند قالیباف تو به عرصه سیاست نیا ما با تو کاری نداریم. من گفتم ما رزمنده هستیم، نیامدیم باج بدهیم و با تهدید شما کنار برویم بلکه ایستادیم تا از منافع مردم و انقلاب و نظام دفاع کنیم. نتیجه این شد که چنین شایعاتی را درست کردند.

وی تصریح کرد: عکس‌های عروسی شخص دیگری را پخش کردند و گفتند عروسی دختر قالیباف است. عکس پسر دیگری را گذاشتند و گفتند ۸ هزار میلیارد خورده و پسر قالیباف است. این تهمت‌ها از این به بعد هم وجود دارد.

قالیباف گفت: چه کسانی این تجارتخانه‌ها را باز کردند؟ برادران خودشان در کنار دست خودشان اموال بیت المال را به تاراج می‌برند. اینها تا این حد پررو هستند.ما آمده ایم برای این انقلاب و نظام جان خود را بدهیم .اگر توفیق نداشتیم تا در دفاع مقدس در کنار دوستان شهیدمان شهید شویم، بدانید امروز هم جان و آبروی مان را کف دست گرفته ایم و پای انقلاب، امام(ره)، رهبری و نظام و مردم و عزت ایران و ایرانی ایستاده‌ایم و حتما با این ۴ درصدی‌های دلال، قاچاقچی و وارداتچی ها برخورد می‌کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: دیدید وزیر آموزش و پرورش به دست کارگر مظلوم کارت موقت بازرگانی درست می‌کند ، حق کارگز را می‌خورد، بعد معاون اول می‌گوید دختر مظلوم وزیر. این در ممکلت درد نیست. ما در مقابل اینها ایستادیم.

قالیباف ادامه داد: روز ۲۹ اردیبهشت روز تعیین تکلیف کردن با کسانی است که فرصت رشد این کشور را گرفته‌اند. مطمئن باشید این کشور این ظرفیت را دارد که در طول یک دوره ۴ ساله آرامش در حوزه اقتصادی به خانواده‌ها برگردانده شود.

وی با اشاره به دوران مدیریتی خود در شهرداری تهران گفت: آن روزی که در تهران بعضی کارها را من شروع کردم مثل اتوبان امام علی (ع) خیلی‌ها می‌گفتند این کار انجام نمی‌شود. بخشی از اتوبان امام علی(ع) اجرا شد اما بعدش باز هم همه به من گفنتند این قول را نده. این در حالی بود که ما ایستادیم و این کار انجام شد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: آنها چون منافع شخصی دارند سه کلمه یاد گرفته اند؛ نداریم، نمی‌شود و نمی‌توانیم. اگر ندارید، نمی‌شود و نمی‌توانید این‌ها را برای دار و دسته و هم حزبان و قبیله خودتان چرا اعمال نمی‌کنید؟ ندارید دولت و حکومت را رها کنید و اجازه دهید ما در «دولت مردم» که به مردم متعهد هستیم، ثابت می‌کنیم هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر شهرها و صنعت ما در اختیار مردم باشد ساخته می‌شود، اما چون در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که تجارتخانه باز کرده‌اند و درد مردم را نمی‌فهمند، حتما نمی‌توانند کار کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393