شما اینجا هستید

آخرین اخبار » سید مصطفی هاشمی طبا گفت: دولت تخصص کار صنعتی را ندارد

سید مصطفی هاشمی‌طبا کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعدازظهر امروز در برنامه رادیویی جوان با بیان اینکه تولید به معنای فروش است، گفت: به تولید رسیدن کار سنگینی است. تولیدی که قابل صادرات باشد کار شواری است و این یک مشکل پیش روی صنعت کشور می‌باشد.

وی افزود: کار صنعتی تخصص می‌خواهد و دولت هم نمی‌تواند این کار را بکند بلکه این کار بر عهده کارآفرینان و بخش خصوصی گذاشته شود تا با یک نگاه به روز بتواند این وضعیت را ساماندهی کند.

هاشمی‌طبا با بیان این که ما داشته‌های خوبی در کشور داریم تصریح کرد: متاسفانه مدیران ما متوجه نیستند و سرمایه گذاری نمی‌کنند من متخصصانی می‌شناسم که برای خودشان کار کردند و برای کارخانجات بزرگ ما هم می‌توانند کار کنند. در حالی که بعضی از مدیران ما به جای اتکا به افراد کار کرده و توانمند آنها را مورد قبول قرار نمی دهند و با افراد کم تجربه قراردادهای بالا می‌بندند.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان یک اقدام بسیار خوبی است و شرکت‌های کوچکی هستند. از آنجایی که می‌گویند کوچک زیباست این شرکت‌ها نیز زیبا هستند.

هاشمی‌طبا با بیان این که شرکت‌های دانش‌بنیان روی دوش جوانان ما است تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان دانشمند هستند و خوب است که برای پیشرفت این شرکت‌ها پیگیری صورت بگیرد.  این شرکت‌ها روی دوش جوانان دانشمند ما اداره می‌شوند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با بیان این که من با قانون بانکداری اسلامی مخالف بودم گفت: متاسفانه برخی بانک‌ها را اسلام مالی کردند، که با اسلام و احکام آن فاصله دارد.

وی با اشاره به قردادهایی که مربوط به اشخاص بوده است، گفت: دولت بارها گفته که بانک‌ها نباید بنگاه‌داری کنند بنده می‌گویند بانک‌ها باید بنگاه‌داری کنند ولی از لحاظ شرعی باید روی آن بحث شود.

هاشمی‌طبا در ادامه افزود: در مورد قانون بانکداری باید تجدید نظر کنیم و این که همه چیز را از اسلام بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تمجید از رفتار بانک‌های اروپایی با مشتری تصریح کرد: قانون بانکداری باید کاملا متحول بشود، بانک‌های ما به دلیل این که تعهدات زیادی نسبت به سپرده‌گذاران دارند به نوعی از کسانی که می‌خواهند قرض بگیرند باید بدوشند.

وی درباره توسعه اماکن ورزشی در کشور تصریح کرد: ما در زمینه ورزش در سراسر ایران اماکن ورزشی را توسعه دادیم و آموزش مربیان را پرورش دادیم و توجه داشتیم که در سراسر کشور عدالت رعایت شود.

هاشمی‌طبا با بیان این که بالا بودن سطح توقعات مشکل‌ساز است تصریح کرد: اشکال ما این است که همه چیز را با هم می‌خواهیم هم زندگی خوب، هم مبارزه با استکبار، هم کالای مصرفی خوب و هم عدالت می‌خواهیم و از تحریم‌ها هم استقبال می‌کنیم که این مسائل همه با هم یکجا شدنی نیست و باید به نوبت محقق شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه مطرح کرد: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را سامان بدهیم باید از یکسری تنگناها عبور کنیم. همانطور که شهدا با شهادت راه را برای ادامه نهضت هموار کردند بنابراین مردم باید از تنگناها عبور کنند. لذا نباید منتظر مائده آسمانی و معجزه باشیم.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی که رهبری به حق دستورالعمل آن را بیان کردند، یک فرایند 10 ساله است و این که دستورالعمل اقتصاد مقاومتی به منصه ظهور برسد 10 سال طول می‌کشد.

هاشمی‌طبا درباره شفاف‌سازی و اطلاعات مردم نسبت به دولت تاکید کرد: بیشتر مردم نیازی به اطلاعات کامل در مسائل دولت ندارند. چرا که نه حوصله و نه وقت آن را ندارند و این که گفته می‌شود قراردادها را رسانه‌ای کنید، بحث سیاسی دارد چرا که لزومی در این مسئله دیده نمی‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  افزود: ممکن است برخی افراد غیر از مردم از علنی شدن قراردادها استفاده‌های دیگر ببرند.

وی با اشاره به ساز و کارهای نظارتی برقراردادهای خارجی تصریح کرد: ما ساز و کاری از قبیل سازمان بازرسی کل کشور را داریم و لزومی به انتشار قراردادها وجود ندارد. چرا که سازمان بازرسی قابلیت دسترسی به همه آن دارد.

هاشمی‌طبا با بیان این که اگر قراردادها اشکالی دارد باید تصحیح شود: ما در گذشته برخی قراردادها را اجرا نکردیم و در دادگاه عمومی علیه ما اعلام دعوا شده و ما جریمه شده‌ایم، در حالی که اگر به قرارداد عمل می‌‌کردیم ممکن بود سود می‌بردیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دعواهای سیاسی نباید به واقعیت‌ها و حقیقت‌ها غلبه کند.

وی با اشاره به مشکلات جوانان و برنامه‌های دولت وی برای شادابی قشر جوان، تصریح کرد: اتخال سرور در قلب مومن باید به شیوه‌های درست باشد، گاهی برخی ممکن است جک‌های مستهجن تعریف کنند و به این روش اتخال سرور را انجام دهند اما این درست نیست و به نظر ما اتخال سرور برای جوانان این است که مشکل آنها را حل کنیم و یکی از راه‌های آن ایجاد شغل برای آنان است.

هاشمی‌طبا افزود: فضای بسته جامعه را باید آکنده از این کنیم که یک جوانی شغل داشته باشد خوشحالی و نشاط هم دارد، وگرنه مجبور است با اعتیاد خوشحالی خود را تامین کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت بحث محیط زیست تصریح کرد: ما ایران را تهی از نمادهای خدادادی کرده‌ایم جنگ‌ها را از بین برده‌ایم و آبهای زیرزمینی را افت کرده و شور شده‌اند. همچنین تالابها خشک شده و از درون مانند یک بیمار سرطانی شده‌اند.

وی افزود: اولین وظیفه ما رسیدگی به وضع و حفظ ایران است و سپس باید با کانون‌های فساد مقابله کنیم.

هاشمی‌طبا با اشاره به تاکید برنامه توسعه ششم به حفظ سرزمین تصریح کرد: ما باید به اصلاح کشاورزی اتکا کنیم و سرمایه‌های ما صرف آبادانی کشور بشود، تا برای نسل‌های آینده میراث که از خودمان بر جای میگذاریم قابل فهم و پذیرش باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به بزرگ بودن مجموعه دولت تصریح کرد: دولت الان خیلی بزرگ است، بزرگتر هم شده و می‌شود و وقتی دولت بزرگ شود هزینه‌ آن هم افزایش می‌یابد. آنجاست که دولت برای تامین هزینه‌های خود هر کاری می‌کند. به عنوان مثال مالیات را زیاد می‌کند و گمرکات را افزایش می‌دهد.

وی افزود: صحبت 2 – 3 برابر شدن یارانه‌ها دولت را بزرگ می‌کند، چرا که هزینه دولت بالا می‌رود.

هاشمی‌طبا در ادامه با بیان این که ضمن انتقاد از پوپولیست بودن دولت‌های گذشته، تصریح کرد: بنده عقیده دارم همه دولت‌های ما پوپولیست بوده‌‌اند. همه می‌خواهند یک جوری مردم را راضی نگهدارند. در حالی که وقتی ما اصول را فراموش کنیم دچار این مسائل می‌شویم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با این که مسئولین باید همه حقیقت را به مردم بگویند، تصریح کرد: من شنیده‌ام و معتقدم معلولین، محرومین و مستضعفین احتیاج مستقیم کمک بهزیستی و کمیته امداد را دارند و درباره تخصیص یارانه نیز فردی را می‌شناسم که روی اقیانوس اطلس خانه دارد و یارانه می‌گیرد این چه عدالتی است؟

وی با اشاره به خشونت‌های داعش و تخریب اسلام توسط این جبهه افزود:اگر حرکات داعش را نگاه کنیم این فیلم‌ها تکنیک آمریکایی دارد چطور ممکن است گروهی خود را جنایتکار معرفی کند کاملا معروف است این جریان مستشاران هالیودی دارند، تا اسلام را بد نشان دهند و تنفر از اسلام را نشان دهند.

هاشمی‌طبا با بیان این که دشمنان از فرهنگ اصیل اسلامی هراس دارند و از اسلام آمریکایی نمی‌ترسند تصریح کرد: در عربستان حقوق بشر و زن وجود ندارد و جالب این است که یک عربستانی رئیس کمیته حقوق بشر سازمان ملل را بر عهده گرفته است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما حاوی یک پیام فرهنگی بود تصریح کرد: به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در کشور ما یک پیام فرهنگی بود. دشمنان از این هراس دارند که نهضت فرهنگی ما شیرازه آنها را زیر رو کند و الا از نظامی‌گری نمی ترسند در واقع مسئله نظامی بهانه است اینها می‌خواهند کشورهای دیگر را از ما بترسانند و به خاطر این است که مسئله تکفیری مد شده و می‌گویند شیعیان مشرک‌اند.

وی افزود: متاسفانه اکنون گفتمان جامعه سیاسی ما معیشت مردم شده است و شهدا فراموش شده‌اند.

هاشمی‌طبا درباره سیاست خارجی و برنامه‌هایش در صورت شکل‌گیری دولت وی تصریح کرد: من حرکت آقای روحانی و ظریف را در سیاست‌ خارجی تایید می‌کنم، چرا که با درک دنیای امروز گام برداشته‌اند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اگر شما پشت یک حیوان لگدپران حرکت کنید باید مراقب باشید که او لگ پرتاب نکند و همچنین نباید با چوب او را تحریک کنید.

وی افزود: ما نباید تسلیم شویم باید مقاومت کنیم. چرا که اصل مقاومت اصل مظلوم است ولی همچنان با سیاست باید طوری رفتار کنیم که یک تعامل سازنده با دنیا داشته باشیم.

هاشمی‌طبا درباره اتحاد میان کشورهای جهان اسلام تصریح کرد: وقتی بین علمای اسلامی بیداری شکل نگیرد و مومن و موحد نشود اتحاد میان کشورهای جهان اسلام عملی نیست.

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393