نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » وام ۱۰میلیونی به دهیاران، پس از تهدید روستائیان/ روحانی شب انتخابات دست به جیب شد!

پس از اعلام خبری در رسانه‌ها مبنی بر تهدید روستاییان توسط برخی حامیان حسن روحانی مبنی بر اینکه “این دولت حتماً دو دوره‌ای است و اگر رأی اول در هر روستا، حسن روحانی نباشد بودجه و رسیدگی به آن روستا در دور بعدی قطع خواهد شد”، حالا موضوع  وام فوری شب انتخاباتی به دهیاران مطرح شده است.

براساس نامه شماره  ۹۰/۱۰۰/ مورخ ۹۶/۰۲/۱۱ مدیر عامل پست‌بانک ایران، به کلیه دهیاران کشور اعم از پاره‌وقت و تمام‌وقت با قید فوریت مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات از طریق شعب پست‌بانک ایران پرداخت خواهد شد.

این ابلاغیه بر اساس نامه شماره ۴۸۱۴ در تاریخ ۹۶/۰۲/۱۳، پیرو برگزاری همایش ملی ”اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» در فروردین ماه سال جاری و با دستور حسن روحانی و با پیگیری وزیر کشور، صادر شده است.

در شرایط ابلاغ‌شده برای پرداخت این وام فوری برای تمام دهیاران، اعلام شده که این وام با سود “۱۲ درصد” پرداخت خواهد شد و دهیاران در طول ۳۶ ماه باید این وام را بازپرداخت کنند.


ابلاغیه اعطای وام در پرتال دهیاری‌های استان بوشهر

این وام در قالب دستور حسن روحانی برای رسیدگی به وضعیت معیشتی دهیاران، آن هم ۲ ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری صادر شده و به‌تازگی پس از گذراندن اقدامات اداری، در کمتر از ۹ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری در حال اجراست.

تحلیل‌گران می‌گویند که با توجه به عدم موفقیت حسن روحانی در تحقق وعده‌های انتخاباتی خود در سال ۹۲، بیشتر روستائیان و مردم مستضعف و قشر ضعیف روستانشین، به روحانی اقبال نشان نداده‌اند و روحانی و تیم انتخاباتی‌اش برای جذب آرای آنها، علاوه بر تهدید روستائیان، اقدام به تطمیع دهیاران برای همراه‌سازی روستائیان از طریف جذب دهیاران کرده‌ است.

پرداخت وام فوری ۱۰میلیونی شب انتخاباتی به دهیاران در حالی صورت می‌گیرد که علی‌رغم مصوبه مجلس شورای اسلامی برای اعطای وام‌های ۱۰میلیونی ازدواج به جوانان، این مصوبه ماه‌هاست به‌علت خودداری دولت از اجرای کامل آن، به‌بهانه عدم وجود منابع کافی، یا اجرا نمی‌شود و یا بسیار ناقص انجام می‌گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393