شما اینجا هستید
آخرین اخبار » قالیباف: قول می‌دهم موضوع بیکاری را از «مناطق محروم مرزی» شروع کنم

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت) در دیدار با جمعی از مردم کردستان گفت: من در دوران دفاع مقدس توفیق حضور در کردستان را داشتم، امروز کشور ما با چالش جدی و بحران اقتصادی روبروست و معضل بیکاری دیگر قومیت نمی‌شناسد.

وی افزود: حتما استان کردستان و استان‌های مرزی شرایط سخت‌تری دارند و محرومیت در آنجا بیشتر است اولین موضوعی که در دولت مردم در دستور کار من است سروسامان دادن به معضل بیکاری است و قول شرف می‌دهم که این کار را از مناطق محروم شروع کنیم.

قالیباف با اشاره به دوران مدیریتش در شهرداری تهران اظهار داشت: در طول یک دهه‌ای که در تهران بودم با تمام سختی‌ها و مشکلات و همراهی نکردن دولت‌ها هیچ وقت در کارکردن درنگ نکردم و امروز شاهد هستیم که تهران شهر متفاوتی شده اما غصه من این است که وقتی به برخی شهرها می‌روم می‌بینم با قبل تفاوتی نکرده‌اند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما امروز با وجود جوانان نخبه و منابع سرشار نگاهمان به آن سوی مرزهاست و اگر در کشور ما مردم فقیر هستند به خاطر ضعف مدیریت است. ضعف مدیریت ۴ درصدی‌هایی که منافع کشور را می‌بلعند و به نیروهای خلاق اجازه کار نمی‌دهند.

وی ادامه داد: تک تک مشکلات ما قابل حل است و من به شما قول شرف می‌دهم که نگاه ما به ایرانی بود و انسانیت انسان است نه اینکه افراد چه دین و قومیتی دارند.

قالیباف با اشاره به معضلات حوزه بانوان خاطر نشان کرد: وقتی می‌گوییم باید به دختران تحصیل کرده توجه کرد این را باید در عمل نشان دهیم. در دوره‌ای که من در نیروی انتظامی بودم بانوان به عنوان افسران پلیس وارد خدمت شدند و امروز هم در شهرداری تهران ۱۵ درصد از مدیران از بانوان هستند. همچنین امروز در شهرداری چند هزار نفر فقط از استان کردستان مشغول به کار هستند و چندین مدیر ارشد ما در تهران از اهل سنت هستند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: معتقدم ما باید در کشور تمرکززدایی کنیم و همه اختیاراتی را که در تهران متمرکز کرده‌ایم باز کرده و اجازه دهیم نیروهای قابل و شایسته در شهر خودشان کار کنند.

وی با اشاره به موضوع قاچاق کالا گفت: من با کسانی که کار قاچاق کالا و ارز انجام می‌دهند و جزو همان ۴ درصد هستند قول می‌دهم که برخورد جدی می‌کنم. در بین مسئولان کشور جزو محدود افرادی بودم که از وضعیت بازارچه‌های  مرزی با اطلاع هستم. امروز فاصله جوانان تحصیل کرده و اعتیاد نبود شغل است. ما وقتی می‌گوییم ۵ میلیون شغل ایجاد می‌کنیم یعنی در کنارش ۵ میلیون زندگی و ازدواج هم زیاد می‌شود.

قالیباف در پایان خاطر نشان کرد: ما در همه پروژه‌های تهران “تایمر” گذاشتیم و در مدت مقرر آن پروژه‌ها را به اتمام رساندیم و اگر در پروژه برج میلاد هم تاخیری بوجود آمد به دلیل سرمای سخت زمستان آن سال بود. سعی ما این است که برای ایجاد ۵ میلیون شغل هم تابلویی را روشن کنیم و به میزان اشتغال ایجاد شده از آن از این رقم کم کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393