شما اینجا هستید
آخرین اخبار » کنایه جالب ابراهیم رئیسی به کلید حسن روحانی: کشور را قفل زدند

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در ورزشگاه تختی خرم‌آباد و در جمع مردم لرستان، با تقدیر از استقبال باشکوه مردم از وی، اظهار داشت: شرایط امروز کشور در سطح دنیا بسیار خوب است، چرا که ایران اسلامی در دنیا سربلند است، اما مشکلات اقتصادی موجب شده که مردم با سختی زندگی کنند.

وی گفت: امر برای کسی مشتبه نشود، سایه جنگ را حضور بانشاط مردم از سر برداشته است.

رئیسی تصریح کرد: امروز مسئله و دغدغه مردم را اگر کسی نمی‌داند به خیابان‌های کوهدشت و خرم‌آباد بیاید و ببیند که جوانان پرتلاش تحصیل کرده، بیکار است؛ نه تنها جوانان، بلکه پدران هم بیکار هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره ظرفیت‌های اقتصادی کشور و استان لرستان، تاکید کرد: آرامش زمانی می‌تواند باشد که مردم دغدغه اشتغال فرزندانشان را نداشته باشند، زمانی می‌تواند باشد که مردم دغدغه مسکن نداشته باشند؛ ما هر زمان که به مردم نقش دادیم مردم خودشان توانستند مشکلات را حل کنند.

وی گفت: حرف ما این است که آیا کشور نقدیندگی ندارد؟ مگر ۷۰۰ میلیارد تومان خلق پول نشد، خب اگر همین پول در حوزه ایجاد کار و اشتغال قرار می‌گرفت مطلقا ما بحران بیکاری نداشتیم، اما این پول را بدون نظارت بانکی به افراد بدحساب دلال دادند.

وی با انتقاد از ضعف مدیریت اجرایی برای اداره منابع کشور، گفت: مشکل مدیریت است؛ مشکل کم آبی نیست، مشکل ضعف مدیریت آبی است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: درباره یارانه‌ها حتما به مجلس لایحه خواهیم داد؛ برخی فکر می‌کنند ما بدون در نظر گرفتن منابع چنین بحثی را طرح کرده‌ایم؛ نه ما با مطالعه و با نظر دقیق کارشناسی این حرف را زده‌ایم و  آماده‌ایم از گفته‌های‌مان دفاع کنیم.

رئیسی درباره ستاد انتخاباتی خود گفت: من اولش هم عرض کردم که کار ما با حضور مردم حل می‌شود. تک تک مردم خودشان ستاد انتخاباتی هستند.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: امروز نه تنها جوانان ما، بلکه بازنشستگان ما هم مشکلات عدیده دارند؛ نظام واردات و صادرات و نظام بانکی باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه قرار بوده عرصه تولید فعال شد، اما صادرات غیرنفتی ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده و واردات افزایش یافته، گفت: عرصه تولید در کشور خوابیده و لازم است یک اراده انقلابی و جهادی باشد که به برکت حضور مردم حل خواهد شد.

رئیسی گفت: ما برای همه استان‌ها و برای هر اقلیم به طور جداگانه برنامه دقیق و مدون داریم؛ باید در استان‌های محروم از ظرفیت‌های هر استان برای اشتغال در همان استان استفاده شود.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما معقتدیم وضعیت کنونی کشور در شان ملت ایران نیست و حضور امثال بنده برای عرصه برای هوا و هوس نیست، برای آن است که خجالت را از مردان و جوانان کشور از بین ببریم.

وی گفت: در همان روز اول، خودم و همه وزرا اموال خود را به مردم اعلام خواهیم کرد. به مردم خواهیم گفت که اهل کار و خدمت به مردم خواهیم بود. در هیچ کدام از اعضای دولت در بخش خصوصی فعال نخواهند بود.

رئیسی گفت: درباره فیلم تبلیغاتی به من گفتند خودت را معرفی کن؛ به جوانان و دانشجویان گفتم اولا پول ندارم، مستند آن چنانی بسازم نیازی هم نیست که خودم را معرفی کنم. در فیلم انتخاباتی من گزارش از وضعیت مردم بدهید تا همه بدانند در کشور چه می‌گذرد و این مردم هستند که در روز انتخابات تصمیم خواهند گرفت.

وی گفت: دولت باید کار کند تا جوانان بیکار نباشد؛ باید کار کند تا مردم کرامت داشته باشند؛ دولت باید کار کند تا در کشور تولید ایجاد شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان گفت: باید نگاه به ملت عوض شود؛ باید بدانند که به دست مردم کلیدها به قفل‌ها زده خواهد شد و قفل‌هایی که زده‌اند باز خواهد شد؛ اگر کاری در کشور باید انجام شد، اولین گامش تغییر وضعیت موجود به نفع مردم است که مردم در روز انتخابات آن را انجام خواهند داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393