شما اینجا هستید
آخرین اخبار » واردات کالای چینی در دولت فعلی ۲برابر شده/ ۵۶۰هزار جوان در صف وام ازدواجند اما آقایان میلیاردی وام می‌دهند/ فساد را ریشه کن خواهم کرد

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز در جمع مردم زنجان، با تقدیر از استقبال گسترده مردم این شهر از وی، مردم این استان را مردمی عاشق اهل‌بیت(ع) دانست و گفت: زنجان کمترین آمار جرم در کشور را دارد؛ گرچه اینها به‌دلیل تلاش دستگاه‌های مختلف است، اما دلیل اصلی آن گره خوردن دل‌های زنجانی‌ها با امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) معلم بزرگ عزت است، تصریح کرد: خداوند متعال انسان را با کرامت و عزت آفریده است. امام حسین(ع) برای اینکه ما با عزت زندگی کنیم به ما درس عزت و کرامت داده است.

رئیسی ادامه داد: امام حسین(ع) به ما آموخته باید ارتباط دولت با ملت با کرامت باشد؛ به هیچ عنوان هیچ قراردادی و توافقی نباید به عزت و کرامت مردم خدشه وارد کند، چون ما باید در تمام ابعاد با کرامت زندگی کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه وظیفه دولت است با ایجاد زمینه شغل مانع خدشه به کرامت جوان باشد، گفت: مشکلات اقتصادی موجب تعطیلی کارگاه‌ها شده و امروز آنچه در جامعه ما بسیار اهمیت دارد، روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که باید بر اصل کرامت باشد.

رئیسی با اعلام اینکه ملت ایران در مقابل دنیا حرف برای گفتن دارد، افزود: آنچه سایه جنگ را از سر مردم برداشته، حضور قدرتمندانه مردم در صحنه است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با ابراز اینکه ضعف مدیریت اجرایی، بزرگ‌ترین مشکل کشور است، گفت: آب و خاک خوب داریم، اما مدیریت نداریم. مشکل مدیریت است، نه کم‌آبی. مشکل این است که هر روز شاهد فساد در کشور هستیم. من کاری به این دولت و آن دولت ندارم، فساد فساد است. امضاهای طلایی همان منافذ فساد است که مردم را نگران کرده، لذا عدم اصلاح ساختارهای فسادزا موجب فساد شده است.

وی با اظهار اینکه “با کمک مردم فساد را ریشه‌کن خواهم کرد”، گفت: فساد مردم را به دولت بدبین می‌کند، این جناح و آن جناح ندارد، باید با مفسد برخورد شود، نه اینکه کنار نشسته و مدام بگویند “فساد داریم”، بله فساد داریم، اما باید مفسد تحویل عدالت شود.

رئیسی مسئله بیکاری را مهمترین نگرانی مردم دانست و گفت: اگر شما نمی‌توانید مشکلات کشور را حل کنید، نگویید نمی‌شود، بگویید “ما نمی‌توانیم”، اما ما به‌صراحت می‌گوییم که ما می‌توانیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اعلام  اینکه ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی خلق شده، گفت: اگر نیمی از این نقدینگی در تولید استفاده شود، بیکار نخواهیم داشت؛ اول دولتی‌ها شعار دادند “نباید بازار کالای چینی داشته باشیم”، اما در چهار سال گذشته میزان متوسط کالای چینی دوبرابر شده و عموم کالاهایی که وارد شده هم کالای مصرفی بوده که ما می‌توانستیم در داخل تولید کنیم.

وی گفت: برخی بزرگ‌ترین دلالی‌ها را می‌کنند، اما حاضر نیستند مالیات بدهند و آقایان اینها را رها کرده و از محرومان مالیات می‌گیرند.

رئیسی با بیان اینکه اگر شغل و مسکن جوانان حل شود مشکل ازدواج جوانان حل خواهد شد، گفت: ۵۶۰ هزار نفر امروز در نوبت ازدواج هستند، اما برخی وام‌های میلیاردی گرفته‌اند و با آن دلالی می‌کنند، چطور شده جوان ما برای ازدواج و وام ۱۰ میلیونی در صف ۵۰۰ هزار نفری باید بماند، اما دلالان بدحساب وام‌های میلیاردی را فوری می‌گیرند. ما باید و حتماً نظام بانکی را اصلاح کنیم.

وی گفت: ما هم می‌خواهیم، هم می‌دانیم و هم می‌توانیم کشور را بهتر از وضع موجود مدیریت کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با  بیان اینکه برای تغییر وضع موجود اولین گام را ان‌شاءالله مردم رقم خواهند زد، تأکید کرد: در گام‌های بعدی ان‌شاءالله با نقش دادن به مردم وضع و شرایط اقتصادی کشور را متحول خواهیم کرد.

رئیسی گفت: کشور نیازمند مدیریت است، نه امکانات؛ ۱۰ استان ما مشکل محیط زیست دارند. این تهدید را باید به فرصت تبدیل کرد، نه اینکه از آن بهره‌برداری کنیم. آب، خاک، کشاورزی، صنعت و معدن باید به‌صورت دقیق و برنامه‌ریزی مورد استفاده قرار گیرد.

“نیروی جوان قزوینی و زنجانی و تهرانی ما در دانشگاه همین کشور درس می‌خواند و می‌رود در آمریکا متخصص می‌شود. این جوان چه تقصیری دارد؟ اگر مدیریت جهادی و انقلابی داشته باشیم این جوان در کشورش م‌‌‌یماند و همین جا به مردمش خدمت می‌کند”.

وی در پایان از مردم زنجان و همچنین آقای کلامی زنجانی مداح مشهور زنجانی که پیش از وی درباره او شعر سروده بود، تقدیر کرد و گفت: ما ستاد نداریم و ستادمان همین مردم هستند، انتظار داریم تک تک مردم هر کدام نقش یک ستاد را داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393