نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » عارف: ضعف‌های دولت روحانی را می‌پذیریم

محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در همایش ستاد زنان حجت‌الاسلام روحانی که عصر امروز (شنبه ۹ اردیبهشت) در هتل لاله تهران برگزار شد، گفت: برای من افتخار است که سعادت حضور در جمع بانوان عزیز را دارم.

وی با اشاره به نقش زنان از ابتدای انقلاب تاکنون اظهار داشت: ما نمی‌توانیم رویداد مهمی را نام ببریم که نقش زنان در آن نباشد و در تمام رویدادها از ابتدای انقلاب نقش غیرمستقیم زنان در تشویق مردان و پسران کاملاً ملموس است، به طوری که بانوان ۲۵ درصد مستقیم و ۵۰ درصد غیرمستقیم در جامعه نقش ایفا کرده‌اند.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیشرو خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط ویژه‌‌ای که کشور ما امروز دارد، بانوان ما می‌بایست در ۲۹ اردیبهشت در خلق حماسه‌ای دیگر به شکل جدی حضور پیدا کنند تا در کارنامه آنها ثبت شود.

عارف با بیان این که نقش زنان در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان پررنگ است، گفت: در تمام جلسات و اتاق فکر‌های ما نقش بانوان بارز است و همواره حضور آنها راهگشا بوده است.

وی با اشاره به رویکرد اصلی اصلاح‌طلبان در دهه ۹۰ تصریح کرد: رویکرد اصلی ما در دهه ۹۰ اخلاق و عقلانیت برای حفظ منافع کشور بوده است، که این رویکرد همان گفتمان اصلاحات است، که گفتمان اصلی انقلاب نیز به حساب می‌آید.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان افزود: براساس رویکرد اصلاحات فعالیت‌های تمام جریان‌های رقیب به رسمیت شناخته می‌شود و در یک کلام انحصار طلبی در مرام اصلاح‌طلبان نیست.

عارف با اشاره به انتخابات سال ۹۲ اظهار داشت: ما در سال ۹۲ گام درستی را برداشتیم، خیلی‌ها تصور نمی‌کردند که ما به فردی برسیم که از نظر تفکرات با جریان اصلاحات تفاوت‌هایی داشته باشد، ولی ما با انتخاب فردی که برآمده از گفتمان اصلاح‌طلبی نبود، نشان دادیم که انحصارطلبی جایی درتفکرات ما ندارد.

وی ادامه داد: ما هم در خرداد ۹۲ و هم در اسفند ۹۴ نتیجه رویکرد جدیدمان در دهه ۹۰ را گرفتیم، چرا که انتظار نداشتیم که لیست ما در تهران به شکل کامل رای بیاورد.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: ما فکر می‌کردیم که نهایتاً ۲۰ نفر از لیست مجلس شورای اسلامی و ۱۰ نفر از لیست مجلس خبرگان ما موفق به رای‌آوردی شوند. بنابراین شاهد آن بودیم گام دوم را حتی بهتر از گام اول برداشتیم.

عارف  با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: ما باید راهبرد خودمان را در انتخابات پیشرو تصویب کنیم، زیرا هیچ‌راهی جز ادامه مسیر عقلانیت و پیگیری این راه نداریم.

 تشکر می‌کنم از آقایان روحانی و جهانگیری که با پرهیز از حاشیه رفتن و با نگاه به آینده و امید در مناظرات خوب عمل کردند. دولت شاید جایی ضعف داشته و ما آن را می‌پذیریم.

وی با اشاره به این که در این چهار سال رفتار و گفتار دولت یازدهم برطبق مسیر اصلاحات بوده است، خاطر نشان کرد: اگر چه رئیس دولت برآمده از تفکرات ما نبود اما ما با انتخاب او نشان دادیم، که تفکر اصلاحات، تفکری است که فردگرا نیست.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان درباره دولت روحانی نیز گفت: دولت یازدهم در شرایطی روی کار آمد که کشورهای قدرتمند دنیا در برابر ما قرار داشتند و دولت روحانی بود که با انعقاد برجام علی‌رغم حفظ عزت ملی کارنامه‌ای قابل دفاع و پیروزمندانه از خود به جای‌گذاشت.

عارف ادامه داد: از نظر بنده اگر تنها دستاورد دولت روحانی برجام هم باشد، قابل قبول و قدردانی است. البته که دولت یازدهم در موضوعات دیگری همچون بهداشت و سلامت دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با اشاره به مناظره روز گذشته، اظهار داشت: من از روحانی و جهانگیری تشکر می‌کنم که در مناظره روز گذشته درگیر مسائل حاشیه‌ای نشدند، چون راهبرد ما پرهیز از مسائل حاشیه‌ای و پرهیز از دنبال نخودسیاه رفتن است.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ادامه داد: با توجه به این رویکرد ما در پاسخ دادن هم دندان‌مان کند است و نمی‌توانیم یک سری مسائل را که حتی توانایی پاسخ دادن به آنها را نیز داریم بیان کنیم، چرا که رویکرد ما همان رویکرد دهه ۹۰ یعنی اخلاق‌مداری است. ما منافع ملی را اصل می‌دانیم و باید مسئولیت آن را بپذیریم.

عارف با اشاره به مطالبات اصلاح‌طلبان در صورت پیروزی روحانی در انتخابات گفت: فکر می‌کنم موضع گفتمان ما واضح است، یکی از مطالبات جدی ما جوانگرایی است، ما باید به جوانان اطمینان کنیم و ایمان داشته باشیم که اعتماد به جوانان می‌تواند اجرای امور را با کیفیت بهتری پیش‌ ببرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393