نرم افزار پخش مويرگي - پلاک خوان - گيت کنترل تردد

شما اینجا هستید
آخرین اخبار » عارف: افتخار می‌کنیم پوستر چسبان جوانان باشیم

محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در همایش دانشجویان و جوانان اصلاح‌طلب، با اشاره به راهبردهای  شورای سیاست‌گذاری در دو دهه اخیر، گفت: راهبردی که ما در دو دهه ۷۰ و ۸۰ به بررسی آن پرداخته‌ایم سرانجام براساس نتایج نهایی در دهه ۹۰ به آن رسیدیم که دغدغه این مسیر منافع ملی و موقعیت روز کشور بود.

وی ادامه داد: ما در سال ۹۲ تصمیم منطقی گرفتیم که این مسیر هدف اصلی را در جهت راهبردها هموار کرد. در اسفند ۹۴ نیز گام دوم را با استحکام بیشتری برداشتیم و امروز در آستانه گام سوم هستیم که یک تکلیف ملی و جدی برای تمام شماسازندگان کشور است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: گامی که در پیش رو داریم، مهمتر از گام دوم است و باید این مسیر ادامه پیدا کند.

عارف با اشاره به انتخابات ۹۲  و ۹۴ ادامه داد: گام‌های قبلی را درست برداشتیم. گام‌های ما براساس گفتمان انقلاب است که همان گفتمان اصلاحات محسوب می‌شود، البته ظرفیت گفتمان اصلاحات فراتر از عملکرد ما اصلاح‌طلبان است و وظیفه امروز ما این است که ظرفیت گفتمان را در مسیر اصلاحات و در خدمت انقلاب و مردم قرار دهیم.

وی افزود:‌درست است که در گذشته اشتباهاتی داشته‌ایم، اما هرگز در گذشته نمی‌مانیم و قهر نمی‌کنیم و برای ادای تکلیف در میدان هستیم تا امروز که نوبت کمک ماست بتوانیم به نحو احسن انجام وظیفه کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به انتخابات ۹۶ اظهار داشت: راهبرد ما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ همان راهبرد سال ۹۲ است. دولت روحانی در کل عملکرد موفقی داشته و علیرغم تمام مسائل و مشکلاتی که پیش رو داشت دستاورد ارزشمندی را برای کشور به ارمغان آورد.

عارف افزود: هدف شورای سیاست‌گذاری نیز با اتفاق آراء حمایت از روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

وی در همین باره ادامه داد: حضور روحانی در سال ۹۶ را ادامه مسیر سال ۹۲ می‌دانیم که مسیر درستی بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به انتخابات شورای شهر و روستا تصریح کرد: شورای اسلامی شهر و روستا را به عنوان دستاورد دولت اصلاحات می‌دانیم و همان اندازه که شوراهای کلانشهرها مهم است، شورای بخش‌ها نیز برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

عارف ادامه داد: ما در شورای سیاستگذاری گفتیم که محور حرکت ما باید جوان‌ها باشند نه برای اینکه در آستانه انتخابات بتوانیم از انرژی آنها استفاده کنیم.

وی افزود: خوشبختانه تعبیر پوستر چسبان که برای جوانان به کار می‌رفت،  امروز کنار گذاشته شده و  ما هستیم که افتخار می‌کنیم پوسترچسبان جوانان باشیم و همچنین افتخار می‌کنیم  پلی باشیم که جوانان از ما عبور کنند و در خدمت مردم باشیم و این نگاه یک باور برای ماست.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به حضور جوانان و خانم‌ها در لیست نهایی شورای شهر و روستا گفت: اگر امروز برای جوانان و خانم‌ها سهمی کنار می‌گذاریم، علت آن این است که می‌خواهیم اشتباهات گذشته را جبران کنیم و می‌خواهیم از ظرفیت بالای خانم‌ها استفاده کنیم.

عارف ادامه داد: همچنین می‌خواهیم از ظرفیت‌ جوان‌ها که از ابتدای انقلاب سهم آنها در پیروزی انقلاب و جنگ انکارناپذیر بوده، استفاده حداکثری ببریم.

وی گفت: البته در انتخاب جوانان و خانم‌ها باید شرایط حساس امروز را در نظر بگیریم و  لیستی را نهایی کنیم که دربرگیرنده افراد متخصص، کارآمد و در عین حال باتجربه باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به مبنای حرکتی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، تصریح کرد: مبنای حرکت ما همواره تعهد به مردم بوده که برهمین مبنا در سال ۹۸ که مجلس دهم به پایان می‌رسد. از مردم می‌خواهیم که عملکرد ما در مجلس را مورد بررسی قرار داده و از ما مطالبه کنند و تک‌تک مصوبات ما را مورد بررسی خودشان قرار دهند و بخواهند از ما که بگوییم در این ۴ سال برای آنها چه اقداماتی انجام داده‌ایم.

عارف با اشاره به نحوه بستن لیست نهایی شورای شهر تهران اظهار داشت: در شهر تهران به دلیل حساسیت‌هایی‌ که وجود دارد ما در ۴ سطح صلاحیت‌ها را بررسی می‌کنیم. این ۴ سطح عبارتند از سطح اول که سطح کارشناسی است که ترکیب کمیته کارشناسان آن محرمانه خواهد بود. سطح دوم که کمیته ۷ نفره‌ای از شورای عالی سیاستگذاری است که این سطح نیز محرمانه است. سطح سوم اعضای هیئت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری هستند که موظفند مجددا تمامی پیشنهادها را بررسی و نظر نهایی را اعلام کنند که سطح سوم محرمانه نخواهد بود.

وی ادامه داد: سطح چهارم را به دلیل اهمیت و راهبردی بودن ردصلاحیت‌ها شورای عالی سیاستگذاری تشکیل می‌دهند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به برخی اختلافات درون گروه‌های اصلاح‌طلب گفت: جریان اصلاحات باید مراقب باشد که از درون ضربه نخورد چرا که راهبرد اصلاح‌طلبان در سال ۹۴ کارایی خود را نشان داد.

عارف افزود: ایراد و انتقاداتی از این روند وجود دارد که باید بتوانیم این ایرادات را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به برخی از این انتقادات گفت: ما ادعا نمی‌کنیم قرار است لیستی که بدهیم بدون ایراد باشد ولی سعی می‌کنیم که لیست ما لیستی باشد که در آن کمتر آثاری از سهم‌خواهی وجود داشته باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتهای سخنانش با اشاره به مطالبات اصلاح‌طلبان از دولت روحانی در صورت موفقیت وی در انتخابات پیش رو گفت: ما باید جوانگرایی را به عنوان مطالبه جدی از دولت روحانی مطالبه کنیم.

عارف ادامه داد: بنده از تمامی شوراهای بخش‌ها می‌خواهم که به جوانگرایی اهمیت زیادی بدهند و در کلانشهرها نیز خواسته‌ام این است که با توجه به صلاحیت‌ها تا حد امکان از جوان‌ها استفاده کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کد امنیتی *

اخبار 96 | اخبار سیاسی ، ورزشی، فرهنگی و هنری سال 1393